Jak zaaranżować powtórki do egzaminu z języka niemieckiego

Dobór materiałów

Dobrym nawykiem jest gromadzenie własnych notatek oraz materiałów przez wszystkie lata nauki w szkole średniej. Dla uczniów, którzy nie byli zbyt systematyczni w takim postępowaniu, alternatywę stanowi Repetytorium maturalne (najchętniej wybierane). Jest to pozycja, zawierająca wszystkie treści potrzebne do zdania egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na wysokim poziomie. Trudno jest uczyć się treści oraz powtarzać wiedzę, bez dobrych notatek, zgromadzonych w jednym miejscu. Kompendium wiedzy zapewnie te wszystkie potrzeby. Dzięki temu nauka staje się o wiele prostsza a uczniowie nie muszą tracić czasu na wyszukiwanie potrzebnych informacji oraz weryfikowanie ich prawdziwości. Bezwątpienia, pozwala to zaoszczędzić wiele czasu. 

Jak korzystać z repetytorium?

Warto zaznaczyć, że podręcznik podzielony jest na kilka części. Podążanie za takim schematem, jest dobrym sposobem na zapoznanie się z treściami z poprzednich lat a także nauką nowych. Pierwszy rozdział to czysta teoria połączona z przykładowymi zadaniam do rozwiązania. Kolejna część jest przeznaczona do treningu umiejętności językowych w praktyce, poprzez liczne zadania czytania ze zrozumieniem, a także ortograficzne. Kompendium zawiera część przeznaczoną na słuchanie i uzupełnianie ćwiczeń zgodnie z treściami, zawartymi na płycie dołączonej do podręcznika. Oprócz tego, dodany jest klucz odpowiedzi, który umożliwia sprawdzenie ćwiczeń oraz ich ewentualną korektę. Podręcznik jest wyposażony w podstawowe reguły tworzenia zdań w języku niemieckim, a także odmianę czasowników nieregularnych.

Gdzie kupić repetytorium?

Dostępność podręcznika jest bardzo duża. Można szukać go zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak również w internetowych. W przypadku braku, należy zamówić książkę, w określonym wydawnictwie. Zakup w księgarniach internetowych umożliwia sprawniejsze porównanie cen. Co może spowodować kupienie go, za korzystniejszą cenę. Inną możliwością jest odkupienie od starszych roczników, które ukończyły już szkołę.